معاون رییس جمهوری:کشت و صنعت لرستان به عنوان الگو معرفی شود
1397/04/21

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: مجموعه کشت و صنعت لرستان به عنوان طرحی ترکیبی تلفیقی در راستای اشتغالزایی در سطح کشور کم نظیر است و باید به عنوان الگو معرفی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، جمشید انصاری روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی واحد جدید گلخانه ای کشت و صنعت در جمع خبرنگاران افزود: کشت و صنعت طرحی جامع برای تولید میوه، کشت گلخانه ای و تامین گوشت قرمز است.

وی با بیان اینکه این مجموعه ترکیبی برای گردشگری و تولید میوه و گوشت است، گفت: امیدواریم که با حمایت های صندوق توسعه ملی این طرح به بهره برداری برسد.

معاون رئیس جمهوری افزود: این طرح باید با افق جذب 2 هزار نفر نیروی انسانی برای بخش کشاورزی و مجموعه های متخصص استان به عنوان یک الگو معرفی شود.

وی اظهار داشت: چنین کار ترکیبی و تلفیقی کمتر در سطح کشور انجام شده است لذا امیدواریم که بخش گردشگری این طرح نیز به زودی به نتیجه برسد.

110 گلخانه در دست احداث در لرستان وجود دارد

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان نیز در این آیین بیان کرد: 110 گلخانه در دست احداث در لرستان وجود دارد که نقش ارزشمندی در تولید و بهره وری منابع آب خواهند داشت.

عبدالرضا بازدار افزود: به ازای هر کیلوگرم تولید خیار 560 لیتر آب مصرف می شود که با سیستم گلخانه ای 25 لیتر در مصرف صرفه جویی می شود.

وی اظهار داشت: مصرف آب به ازای هر کیلوگرم تولید گوجه فرنگی از 405 لیتر به 33 لیتر می رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: متوسط تولید در گلخانه 380 تن و در زمین روباز 25 تن است.

بازدار ادامه داد: اگر میزان تولیدات فضای باز استان را به گلخانه منتقل کنیم به 20 درصد این مساحت نیاز داریم.

وی گفت: در حال حاضر در کشت و صنعت لرستاتن به ازای هر هکتار 25 نفر کار می کند و این پایلوت خوبی در سطح استان برای تولید دانش است.

معاون رئیس جمهوری و هیات همراه پس از شرکت در نشست شورای اداری از گلخانه های هلندی واقع در شرکت کشت و صنعت لرستان بازدید کردند.

عملیات اجرایی فاز سوم این شرکت نیز با حضور انصاری آغاز شد.

تعداد مشاهده خبر126 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal