واقعیت ماجرای تلف شدن گربه ماهی از زبان مدیرکل شیلات هرمزگان
1400/01/16

مدیرکل شیلات استان هرمزگان گفت: پس از پخش کلیپ تلف شدن بیش از 10 تن گربه ماهی شیلات جاسک و یگان حفاظت منابع آبزی بررسی‌های لازم را در این خصوص انجام دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، عبدالرسول دریایی در این خصوص بیان داشت: صیادان در راه برگشت با طوفانی شدن دریا مواجه شدند که این موضوع موجب می‌شود تا بار خود را که شامل گربه ماهی بوده برای نجات جان خود به دریا تخلیه کنند و عمدی در کار نبوده و تنها برای نجات جان خود مجبور به تخلیه شدند.

وی با تاکید بر نظارت شدید شیلات بر صید ذخایر دریایی اضافه کرد: گربه ماهی‌های تخلیه شده با وجود امواج دریا به ساحل می‌رسند.

این مسئول با بیان این که گربه ماهی در ایران استفاده خوراکی ندارد، اما جنبه صادراتی دارند، گفت: گربه ماهی‌ها پس از صید تحویل کارخانه‌های فرآوری شده و در عین حال از گربه ماهی در تولید پودر ماهی استفاده می‌شود.

دریایی افزود: استان هرمزگان رتبه اول صید را در کشور و آب‌های دور دارد. بیش از 40 هزار صیاد در استان مشغول به کار صیادی هستند و این گونه صید‌ها نه تنها لطمه‌ای به ذخایر دریایی وارد نمی‌کند بلکه به دلیل بحث ارزآوری و درآمدزایی می‌تواند کمکی برای معیشت صیادان باشد.

مدیرکل شیلات هرمزگان با بیان این که طی این بررسی‌ها مشخص شد دو شناور جهت صید آبزیان به دریا رفته بودند، خاطرنشان کرد: با توجه به این که از اواخر زمستان تا اوایل فصل بهار فصل ازدیاد گربه ماهی در دریا است تور‌ این صیادان با این گونه آبزی پر می‌شود و با توجه به پیگیری‌های انجام شده قصد قبلی برای صید این گونه وجود نداشته است.
تعداد مشاهده خبر132 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal