افزایش شناسایی تغییرکاربری غیرمجاز اراضی در کشور
1399/12/18

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی از افزایش 39 درصدی شناسایی تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی، سرهنگ ابراهیم حسن‌آبادی با اشاره به افزایش آمار تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سطح کشور گفت: امسال شناسایی اراضی کشاورزی که تغییرکاربری در آن انجام شده است، 39 درصد افزایش داشت.

وی در سفر به چهارمحال و بختیاری در جمع مسئولان امور اراضی استان افزود: افزایش شناسایی تغییر کاربری در اراضی کشاورزی و تصرفات، با همکاری مدیران و مسئولان، گشت‌های یگان حفاظت و تقویت همکاری مسئولان مختلف و همراهی و همکاری مردم با جهاد کشاورزی انجام شده است.

حسن‌آبادی اظهار کرد: در حوزه اجرای تبصره دو قانون با موضوع قلع‌وقمع تصرفات غیرمجاز در اراضی کشاورزی که قانونگذار اجازه داده با هماهنگی دستگاه‌های متولی و دادستان‌ها، قلع‌وقمع تصرفات اجرایی شود نیز نسبت به مدت مشابه سال ‌گذشته 107 درصد افزایش داشت.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی با اشاره به فعال شدن سامانه 131 در سطح کشور در مورد اطلاع‌رسانی تصرفات در اراضی و تغییر کاربری زمین‌ها گفت: امسال 115 هزار تماس تلفنی با این سامانه برقرار شده است که از این تعداد 29 هزار و 456 مورد اطلاع‌رسانی در حوزه تغییر کاربری اراضی کشاورزی بوده است.

وی بر افزایش مشارکت مردم در شناسایی به موقع تخلفات در اراضی کشاورزی تأکید کرد و گفت: افرادی که آگاهانه یا غیرآگاهانه در اراضی کشاورزی اقدام به ساخت‌وساز غیرمجاز کنند بنابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی گفت: هرگونه تغییرکاربری و تصرف اراضی کشاورزی جرم است و با متخلفان برخورد خواهد شد.

وی از کشاورزان و مالکان و افرادی‌ که قصد تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را دارند، خواست تا با مراجعه به جهاد کشاورزی منطقه، مجوز تغییر کاربری را دریافت کنند و در صورتی که تغییر کاربری بدون مجوز باشد، قانون قلع‌وقمع اجرا می‌شود و متخلفان مجازات نقدی خواهند شد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان از آذرماه سال‌ گذشته با هدف حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و افزایش امنیت و همچنین برخورد با تغییرکاربری اراضی کشاورزی فعال شده است.

یوسف باقری افزود: امسال851 مورد تغییر کاربری در استان شناسایی شد که از این تعداد 349 مورد از طریق اطلاع‌رسانی از سامانه 131 بوده است.

باقری از مردم خواست تا به‌منظور حفظ اراضی کشاورزی، هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را به سامانه 131 اطلاع‌رسانی کنند.

تعداد مشاهده خبر1298 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal