استفاده از دانش روز و کارشناسان خبره در انجمن خبرگان کشاورزی
1399/12/02
‍رئیس هیات مدیره خبرگان کشاورزی گفت: استفاده از دانش روز و کارشناسان خبره اهداف اصلی انجمن خبرگان کشاورزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی، مهندس احمد خزاعی در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری ضمن اشاره به سابقه فعالیت تولیدی چهل و یک ساله اش در بخش کشاورزی گفت: در روستای احمدآباد خزاعی از توابع شهرستان تربت حیدریه استان خراسان رضوی به عنوان یک تولید کننده تکنولوژی وارد روستا کردیم و در حوزه بذر آزمایشگاه کشت بافت ایجاد شد و یک گلخانه هیدرویونیک نیز تاسیس کردیم.
وی با اشاره به تاسیس یک سردخانه 14 هزار تنی برای نگهداری بذر سیب زمینی از ساخت یک آزمایشگاه کیفیت شیر نیز خبر داد و گفت:علاوه بر این سطح زراعی زیر کشت این روستا در طی این سال‌ها از 100 هکتار به 2500 هکتار افزایش یافته است.
این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: از جمله وظایف خبرگان کشاورزی می توان به ترویج کشاورزی ؛ از بین بردن فقر ؛ بالا بردن عملکرد تولید محصول در هکتار و اشتغالزایی در بخش کشاورزی اشاره کرد.
وی در ادامه گفت: استفاده از دانش روز و کارشناسان خبره هدف اصلی انجمن خبرگان کشاورزی است و در این راستا خبرگان کشاورزی برنامه‌هایی در زمینه شناسایی و رصد مدیران فعال در بخش خصوصی و دولتی و همکاری با آنان همچنین بهره مندی از نخبگان و اساتید بخش کشاورزی و افراد با تجربه بومی و تدوین دستورالعمل اجرایی برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی و نیز همکاری با وزارت جهاد کشاورزی برای هم افزایی به منظور تولید بهینه در دستور کار خود دارد.
خزاعی در ادامه گفت: خبرگان بخش کشاورزی باید تلاش کند تا سهم قابل توجهی از درآمد ارزی کشور به بخش کشاورزی و خرید ادوات و مکانیزاسیون کشاورزی اختصاص داده شود ضمن این که اصلاح قوانین با تعامل سازنده با اعضای کمیسیون کشاورزی و دستگاه های وابسته ممکن و میسر است.
تعداد مشاهده خبر157 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal