گرفتن ردیف اعتباری از مجلس توسط سازمان امور عشایر کار بسیار بزرگی است
1399/11/30

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گرفتن ردیف اعتباری از مجلس کار آسانی نیست و این کار را سازمان امور عشایر در چند سال اخیر انجام داده که کار بسیار بزرگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلان غرب به همراه عضو کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه از استان کرمانشاه با حضور در سازمان امور عشایر با رئیس سازمان دیدار کردند.

عضو کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه در این دیدار گفت: گرفتن ردیف اعتباری از مجلس کار آسانی نیست و این کار را سازمان امور عشایر در چند سال اخیر انجام داده که کار بسیار بزرگی است.

علی رضائی افزود: انصافا عشایر در تولید مواد پروئتینی کشور نقش پررنگی دارند و خوشبختانه در حوزه عشایر در سالهای اخیر کارهای بزرگی انجام شده است.

نماینده مردم کنگاور، هرسین و صحنه اظهار داشت: عشایر در جاده های تردد، تامین آب، آرد و نهاده دامی مشکلاتی دارند که باید کمک کنیم مشکلات آنان را برطرف کنیم.

 آبرسانی به عشایر کرمانشاه صد درصد رایگان است

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه هم در این نشست با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در مناطق عشایری استان، گفت: آبرسانی به عشایر در استان کرمانشاه صد درصد رایگان است و استاندار در این خصوص دستور ویژه داده اند.

بهزاد محمدی با بیان اینکه بیشتر نیازهای عشایر استان در ارائه خدمات بویژه در آبرسانی سیار است، افزود: شش میلیارد تومان در زمینه آبرسانی به عشایر استان از منابع مختلف اختصاص یافته که بخشی از مشکلات عشایر در این زمینه برطرف شده اما نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم.

وی ادامه داد: سال گذشته هفت میلیارد تومان برای تامین آب بهداشتی عشایر استان اختصاص داده شد که 12 پروژه در این زمینه تعریف کرده ایم.

محمدی اظهار داشت: 13هزار و 550 خانوار عشایری با جمعیت 80هزار نفر در استان کرماشاه زندگی می کنند که یک میلیون 400هزار راس دام در اختیار دارند.

مدیرکل امور عشایر استان کرمانشاه گفت: امسال برای سه هزار خانوار عشایری استان در محل چادرهایشان نهاده دامی و هشت هزار تن آرد یارنه ای توزیع کرده ایم.

تعداد مشاهده خبر408 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal