پلمب بیش از 10 فروشگاه عرضه کودهای غیراستاندارد
1399/11/29

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: امسال تاکنون بیش از 10 فروشگاه غیرمجاز به دلیل عرضه کودهای غیراستاندارد، کم فروشی و رعایت نکردن قیمت‌ها پلمب شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی، حمید رسولی در گفت و گویی افزود: این فروشگاه در استان‌های اصفهان، مازندران، مرکزی، کرمانشاه، یزد و آذربایجان شرقی مرتکب تخلف شدند.

وی تصریح کرد: برخی از این فروشگاه ها از برند شرکت خدمات حمایتی کشاورزی سوء استفاده کرده اند در استان کرمانشاه یک کارگاه تولیدی کوچک کودهای بی کیفیت و خاک گرانول را در کیسه هایی با عنوان شرکت خدمات حمایتی عرضه می کردند که در استان شناسایی و معرفی شدند که ضمن پلمب و دستگیر شدن افراد متخلف به دادگاه معرفی شدند.

به گفته رسولی، برخی از این مراکز اقدام به کم فروشی کودهای شیمیایی می کنند بطوری که عناصر مغذی کود طبق استاندارد به فروش نمی رسد.

وی تصریح کرد: چنانچه کارگزاری های شرکت خدمات حمایتی کشاورزی هم مرتکب تخلف شوند، عاملیت قرارداد این مراکز لغو و به محاکم قضایی معرفی می شوند.

بنابر این گزارش، اکنون سه هزارو 500 کارگزاری مجاز تحت نظر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در سراسر کشور فعالیت دارند.

طبق آمارها در 10 ماهه امسال یک میلیون و 900 هزار تن کود اوره توسط وزارت جهاد کشاورزی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 300 هزار تن افزایش داشته است.

همچنین سالانه 600 هزارتن انواع کودهای فسفاته و پتاسه نیز تامین می شود.

تعداد مشاهده خبر249 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal