افتتاح پروژه‌های تکمیل شده مرکز تحقیقات خوزستان در دهه فجر
1399/11/25

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، پروژه‌های تکمیل شده مرکز تحقیقات خوزستان در دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات‏، همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی پروژه‌های تکمیل شده مرکز تحقیقات خوزستان را افتتاح کردند.

دکتر بازرگان در جریان بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی خوزستان، آزمایشگاه تجزیه مواد کودی و دیگر پروژه‌های مختلف مرکز خوزستان را افتتاح کرد.

با توجه به موقعیت استراتژیک استان خوزستان و وجود مبادی اصلی واردات کود در کشور و نیز میزان سطح زیر کشت محصولات کشاورزی مختلف در منطقه و ضرورت تولید محصولات سالم، آزمایشگاه تجزیه مواد کودی با حضور رئیس سازمان افتتاح شد.

این آزمایشگاه علاوه بر رفع نیازهای مختلف تجزیه نمونه‌های مختلف کود در استان قادربه ارائه خدمات مختلف به سایر استان‌های جنوب غرب کشور می‌باشد.

در این بازدید علاوه بر افتتاح آزمایشگاه کود و علوم دامی، پروژه تولید نهال‌های انتخابی جهت توسعه زراعت چوب استان، ایستگاه هواشناسی دیجیتال شاوور، کانون خلاقیت و شرکت‌های جدید مرکز رشد، پروژه کارآفرینی تولید زنبور تلنموس و آزمایشگاه بیوتکنولوژی مرکز نیز به بهره‌برداری رسیدند.

در ادامه، دکتر بازرگان در مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که با حضور کارکنان، مسئولین بخش‌ها و معانین‌ مرکز و با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان و برخی مسئولین استانی و با رعایت فاصله‌گذاری مناسب برگزار گردید شرکت نمودند.

دکتر گیلانی رئیس مرکز ضمن خوش آمدگویی مطالبی در خصوص اهمیت و ضرورت پروژه‌های مزبور بیان کرد.

دکتر بازرگان طی سخنانی با تشکر و قدردانی از تلاش‌های همکاران مرکز، مطالبی در خصوص اهمیت پروژه‌های کاربردی و مورد نیاز، شاخص‌های پژوهشی و ضرورت شکل گیری شورای هماهنگی تحقیقات و ارائه پروژه های کلان را در جهت رفع نیاز کشاورزان را بیان کرد.

تعداد مشاهده خبر538 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal