سیزدهمین نشست مشورتی تدوین سند ملی امنیت غذایی کشور
سیزدهمین نشست مشورتی تدوین سند ملی امنیت غذایی کشور به ریاست دکتر اسکندر زند مشاور و رئیس شورای مشاورین وزیر جهاد کشاورزی و مهندس کشاورز قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی و با حضور دکتر پالوج قائم مقام رئیس موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی وتوسعه روستایی و سایر اعضا به صورت مجازی به میزبانی موسسه برگزار شد.
1399/10/22
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی، در این نشست دکتر زند ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، از جناب آقای دکتر قره‌یاضی از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی که بصورت مجازی در جلسه حاضر بودند، دعوت کرد تا مطالب خود را برای حاضرین ارائه کنند.
دکتر قره یاضی با ارائه مطالب خود تحت عنوان نقش فناوری در تامین امنیت غذایی ضمن ارزیابی مطالب ارائه شده از سوی اعضا در جلسات قبل به نقش مدیریت در واردات کالاهای کشاورزی اشاره کرد و گفت: تامین امنیت غذایی با تکیه بر تولید از منابع داخلی همزمان با تاکید بر افزایش جمعیت با نفی فن آوری های روز و جهش آفرین نا ممکن است.
وی ضمن اشاره به این نکته که کشور در شرایط فعلی بدون اتکا به واردات محصولات آماده مصرف کشاورزی فاقد امنیت غذایی است، استفاده از تمام ظرفیت های تحقیقاتی کشور برای افزایش بهره وری آب از جمله تولید ارقام متحمل به کم آبیاری را ضروری دانست.
قره‌یاضی استفاده از سیستم های ارتباطی و اطلاعاتی را برای پایدار کردن امنیت غذایی در کشور ضروری و استفاده از پهباد های هوشمند برای مقاصد مختلف در کشاورزی دانش بنیان را حائز اهمیت دانست.
در ادامه حاضرین در این نشست به ارائه نقطه نظرات خود درباره مطالب ارائه شده پرداخت.
در پایان جناب آقای دکتر زند ضمن تحلیل محتوایی جلسات برگزار شده گزارش خود را با عنوان اجزاء سند ملی امنیت غذایی ارائه کردند. 
 
تعداد مشاهده خبر177 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal