منو اصلی
اخبار
يكشنبه 31 مرداد 1395 افزایش 60 درصدی تولید دانه روغنی کلزا در کشور
مجری کشت دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تامین بذر، ماشین های کشاورزی، خرید تضمینی و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان، بیمه محصول کشاورزان و پرداخت وام 25میلیون ریالی برای هر هکتار از بسته های حمایتی این وزارت خانه برای رونق تولید دانه های روغنی در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،علیرضا مهاجر در دومین روز از نشست معاونان بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان های سراسر کشور در ساری گفت: امسال با وجود مشکلات مالی و اعتباری، دولت برای توسعه کشت دانه های روغنی در کشور 3 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته است.
وی تصریح کرد: تامین روغن و کنجاله مورد نیاز کشور با اجرای طرح های حمایتی تولیدی دانه های روغنی در دستور کارجدی دولت یازدهم قرار گرفته است.
وی افزود : تولید دانه روغنی کلزا امسال به 70 هزار تن رسید که این مقدار نسبت به پارسال که 45هزار تن بود 60 درصد افزایش نشان می دهد.
مهاجر با اشاره به این نکته که افزایش سه برابری کشت کلزا و تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید وزیر جهاد کشاورزی است، اظهار داشت :چالش های پیش روی کشت این محصول به دقت مورد بررسی قرار گرفته است.
به گفته وی از آنجایی که حدود 85 درصد دانه روغنی کلزا وارداتی است ، وزارت جهاد کشاورزی دولت تدبیر و امید به تولید و خرید و بازرگانی این محصولات اهمیت خاصی قایل شده است.
مهاجر از تولید 360 هزار تن سویا در سال جاری خبر داد و در مورد کشت افتابگردان گفت: تنوع کشت آفتابگردان و برداشت در بازه زمانی کوتاه مدت این محصول نیز مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه تا دو سال قبل کشت آفتابگردان به ندرت صورت می گرفته است، بیان داشت: امسال 30 هزار هکتار دانه روغنی آفنابگردان کشت شده است.
مشاور وزیر و مجری کشت دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی کشت دانه روغنی گلرنگ را از دیگر برنامه های جدی این وزارت خانه اعلام کرد و گفت: برای نخستین بار 8 هزار هکتار از زمین های استان های فارس و اصفهان زیر کشت این محصول رفته است. 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.