ضرورت قطع بهره‌برداری از جنگل‌های شمال کشور/همه با هم باید برای حفاظت از جنگل‌ها تلاش کنیم
1397/04/21

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار مازندران گفت: در اجرای قانون برای تنفس جنگل‌ها مصمم هستیم و همه با هم برای حفاظت از این منابع ارزشمند باید تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خلیل آقایی با استاندار مازندران دیدار و بر افزایش همکاری‌ها برای حفاظت از جنگل‌ها تاکید کرد.

وی در این دیدار اظهار داشت: بخشنامه وزیر جهاد کشاورزی در خصوص قطع بهره‌برداری از جنگل‌های شمال کشور بر اساس موازین و اصول بوده و در جلسات مجلس نیز منتج به قانون شد و ما هم در راستای اجرای قانون مصمم و استوار هستیم و همه ما به عنوان یک مجموعه باید جنگل را حفظ کنیم و بر اساس قانون، 5 سال وارد جنگل نشویم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در خصوص واردات و صادرات چوب محدودیتی نداریم، افزود: نظریات کارشناسی مختلف و بسیاری وجود دارد که در جای خودش قابل بحث است اما ما موظف به اجرای کامل قانون هستیم.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: ما با انتخاب بازرسین ویژه در کلیه ادارات کل، مسائل را رصد می کنیم و این بازرسین شخصاً با خود بنده در ارتباط هستند و گزارش های مربوطه را ارسال می کنند.

وی ادامه داد: از 2 میلیون هکتار جنگل های شمال، تنها 950 هزار هکتار جنگل های ما دارای طرح جنگلداری است و برای حفاظت از این بخش 140 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تنها 60 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.

در این دیدار، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران و همچنین نمایندگان مردم شهرستان‌های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، حضور داشتند.

تعداد مشاهده خبر91 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal