مداخله هدفمند در بازار؛رویکرد جدید سازمان تعاون روستایی
1397/04/20

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: عملکرد جدید سازمان تعاون روستایی بر محوریت مداخله مشخص و مرزبندی در بازار است بر همین اساس به تعداد محصولات خریداری شده یا مورد توجه سازمان تعاون روستایی اضافه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا،حسین شیرزاد تصریح کرد:تصمیم و شیوه جدید کار سازمان تعاون روستایی بر آن است که بتوانیم در بازارهای دیگر تجربه کسب کنیم. هدف ما مداخله هدفمند در بازار است.

شیرزاد در مورد نحوه عملکرد جدید این سازمان و دلایل آن توضیح داد: برای مثال در مورد محصولی مانند سیب‌زمینی بهاره باتوجه به افزایش تولید به‌دلیل توسعه مکانیزاسیون، ترویج آبیاری تحت فشار و فناوری آبیاری نواری (تیپ) به‌وجود آمده، نیاز سنجی شده که لازم است سازمان تعاون روستایی وارد عمل شود.

او اضافه کرد: در چهار استان، فارس، گلستان، کرمان (جیرفت و کهنوج) و اصفهان باعث شده که قیمت‌های سیب‌زمینی را به تعادل برسانیم؛ بنابراین نشان می‌دهد این شیوه عملکرد موفق است. البته در مورد کالاهای دیگر مانند شیر هم این عملکرد نتیجه مطلوبی داشته است. در بازار زعفران بی‌سابقه‌ترین قیمت‌های زعفران را در حداقل دوره 30 ساله به نفع تولیدکننده تجربه کردیم. در بازار کنسانتره فعال هستیم، و همین طور مرکبات. در خرید سیب هم در آینده به طور قطع مداخله هدفمندی خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران توضیح داد: بسیاری از این تصمیم‌گیری‌ها بر اساس تقویم کشت ساختارهای محتوایی آن شکل می‌گیرد. این تقویم کشت منسجم و قوی حد مداخله دولت و این سازمان را مشخص می‌کند.

او اضافه کرد: در این مورد عملکرد فعالان بازار هم مشخص بوده، میزان عرضه هم به طور کامل مشخص است. تمام این‌ها یک بسته است که به‌عنوان پلت‌فرم سازمان مرکزی تعاون روستایی روی بسیاری محصولات تست می‌کنیم و جهت‌گیری بازاری بیشتری به شرکت‌های تعاونی تولید و شرکت‌های تعاونی روستایی داریم.


تعداد مشاهده خبر41 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal