آزمایشگاه های دامپزشکی باید از سطح ملی به سطوح منطقه ای و بین المللی ارتقا یابد
1397/04/20

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت:سطح کیفی آزمایشگاه های دامپزشکی باید از سطح ملی به سطوح منطقه ای و بین المللی ارتقا یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی پور در بازدید از آزمایشگاه تستا در مشهد ضمن گفتگو با مدیر این مجموعه که به عنوان آزمایشگاه همکار سازمان دامپزشکی کشور در حال فعالیت است، اظهار داشت: برخی اقدامات و سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش خصوصی غرورآفرین است و ما نیز در بخش دولتی خود را موظف به حمایت از این فعالیت ها می دانیم.

وی اعلام داشت: تشکیلات دامپزشکی بیش از 90 سال عمر دارد و مجموعه پژوهشی ما یعنی موسسه رازی نیز بیش از 100 سال قدمت دارد و شرکت های دانش بنیان نیز به تازگی به این جمع اضافه شده اند اما با این وجود برای برخی اقلام آزمایشگاهی هنوز وابسته ایم و نیاز هست تا تلاشی جهادی و جدی در این بخش از دامپزشکی صورت بگیرد.

رفیعی پور گفت: در دیدارهایی که با معاون علمی و فناوری رییس جمهور داشته ام به نتایج جالبی رسیدیم و از جمله آنها این بود که شبکه آزمایشگاهی کشور را تعریف کنیم که با پیگیری انجام شده، این مهم انجام شد تا فعالیت ها و کیفیت اقدامات در یک جا و برای بهره برداری مناسب و مطلوب به اشتراک گذاشته شود.

وی افزود: امروز در نمایشگاه دام و طیور مشهد قرار است پروسه تولید از مزرعه تا سفره را به نمایش بگذارند.

رفیعی پور گفت: ما در حوزه تولید غذا از نظر کمی مازاد تولید داریم ولی با توجه به نداشتن برخی استانداردهای لازم، ضایعات ما بالا بوده و امکان صادرات مطلوب را نداریم.

وی اعلام داشت: در جهت افزایش کیفیت صادرات و نیز مازاد تولید نیاز به همکاری مراکزی نظیر تستا داریم تا به سمت توسعه صادرات گام برداریم.

رییس سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: سطوح آزمایشگاه های دامپزشکی باید از سطح ملی به سطوح منطقه ای و بین المللی ارتقا یابد تا در زمینه صادرات فرآورده های خام دامی هم موفق تر عمل کنیم.

مدیر عامل تستا نیز در این دیدار گفت:سازمان دامپزشکی بیشترین نقش را در سلامت جامعه دارد.

بهشتیان با اشاره به سرمایه گذاری های انجام شده و اشتغال بیش از 50 نفر نیروی متخصص در این آزمایشگاه اظهار داشت: انتظار داریم سازمان دامپزشکی نه تنها در استان بلکه در سطح کشور از ما حمایت کند.
تعداد مشاهده خبر43 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal